Dezinsekcia - Likvidácia ôs

ÚVOD    |    LIKVIDÁCIA  ôs

Ohrozujú Vás osy? Vybudovali si hniezdo v blízkosti vášho obydlia? Kontaktujte nás. Pracujeme 7 dní v týždni.

Ak sa v blízkosti vášho domu, chaty, chalupy alebo v záhrade objavuje väčšie množstvo ôs, je veľmi pravdepodobné, že si nablízku založili hniezdo. V blízkosti ľudských obydlí, ktoré pre osy predstavujú bohatý zdroj sladených nápojov, ovocia a iných pochutín, si osy najčastejšie budujú hniezda v krovoch a v podhľadoch striech, pod strešnou krytinou, v elektromerových rozvádzačoch, v altánkoch či letných terasách, v dutinách múrov či dokonca aj v komínoch. Vo voľnej prírode si zakladajú hniezda v dutinách stromov alebo v zemi (opustené nory hlodavcov a pod.) Živia sa hnijúcim ovocím a lovom drobného hmyzu. Veľkosť kolónie jedného hniezda môže dosahovať až 5 000 jedincov. Vo svete je známych takmer 10 000 rôznych druhov ôs, ktoré majú rozličné spôsoby života. U nás je najrozšírenejším druhom osa obyčajná a agresívna osa útočná.

osie-hniezdo-odstranenie

Osa je od včely ľahko rozoznateľná vďaka nápadnému čierno-žltému sfarbeniu. Veľkosť ôs je v priemere 15 mm, pričom “kráľovná” kolónie dosahuje veľkosť až 20 mm. Osa, na rozdiel od včely, dokáže bodať svojim žihadlom opakovane. Včela po jednom bodnutí zahynie a žihadlo vám zostane v koži. Bodnutie osou spôsobuje silné otoky a bolesť. Ich jed je tvorený z aminokyselín spôsobujúcich bolesť, enzýmov s neurotoxickým účinkom a polypeptidov, ktoré majú vazodilatačný účinok (rozširujú krvné riečisko). U alergických ľudí môže bodnutie osou vyvolať anafylaktický šok – život ohrozujúci stav.

Dezinsekcia, odstránenie ôs a osieho hniezda

Postup odstránenia ôs je podobný ako pri likvidácii sršňov. Na základe objednanej služby a dohodnutého termínu Vás navštívia naši špecialisti. Po príchode vyhodnotia situáciu a zvolia najefektívnejší a bezpečný postup dezinsekcie – odstránenie osieho hniezda a likvidáciu celej kolónie ôs.

Likvidácia ôs je pre našich odborníkov jednorázová záležitosť. Celý proces dezinsekcie ôs a likvidácie hniezda trvá v priemere 20 minút. V prípade, ak sa osie hniezdo nachádza na ťažšie prístupnom mieste, alebo je hniezdo rozsiahlejšie, tak celý proces likvidácie osieho hniezda zaberie pochopiteľne viac času.

Call Now Button